starszy pan

Na wirażu egzystencji powstają rzeczy dziwne, między innymi projekty muzyczne mężczyzn około czterdziestki. Starszy Pan to właście taki projekt, w którym spotkali się kompozytor Piotr Krakowski, autor tekstów Wojtek Klimczyk oraz wokalista Jakub Plamitzer. Połączyło ich zamiłowanie do akustycznych. lekko staroświeckich brzmień oraz utyskiwanie na muzyczne gusta młodego pokolenia. Płytya “Starszy Pan” jest debiutanckim materiałem zespołu, nawiżaującym do najlepszych tradycji piosenki popularnej z kraju i ze świata.

Utwory Starszego Pana łączą słodko-gorzkie teksty ze szlachetną prostotą ponadczasowych, oszczędnych harmonii. W jego świecie czas płynie trochę wolniej niż współcześnie, nawet w Krakowie, w którym mieszka. Tutaj niebo jest przyjemnie zachmurzone, na dachy padają ciepłe promienie wieczornego słońca, a po ilicach mkną tramwaje i rowery zamiast drogich, nowoczesnych aut.

Starszy Pan pragnie otworzyć przed słuchaczem drzwi do tanecznej sali, po której przesuwają się tajemnicze sylwetki. Chodzi o historie, które mogły się wydarzyć, ale raczej są tylko zmyśleniem. I o dźwięki, które kojąc rozpalają zmysły.

zobacz więcej na YouTube

komentarze: